Satın al

2011 (Doğan Kitap)

Tür: Roman

Doğu Yücel’den yaşamı, varoluşu ve düzeni sorgulayan, okuru büyülü bir yolculuğa çıkartan, yeni bir hayalperest manifesto.Genç iş adamı babasından kalan antika dolmakalemle bir hikâye yazar. Ertesi gün gazetede, yazdığı hikâyenin aynen gerçekleştiğine dair bir haberle karşılaşır. Kahramanımız bu gizemli olayın nedenlerini araştırırken tarihin en iyi saklanmış sırrını öğrenecek, dünyayı değiştirecek anahtarın tek sahibi olacaktır.

Yücel, kalemini, sinematografik bir hikâyeyle tekdüze gerçekliğin tam ortasına saplıyor, sihirli bir dünyanın kapısını aralıyor.

Fantastik ile gerçekliğin sınırlarını zorlayan sürükleyici bir macera… “Artık bir birliğimiz var. Bir ismimiz yok, birçok ismimiz var. Hayalciler… Sıfırlar… Varolmayanlar… Yoklar… Yarım yamalaklar… Hayalperestler… Olmayanlar… Hiçler… Biz onlar gibi değiliz!”

“Varolmayanlar, zekice yazılmış, çok eğlenceli bir kitap. Borges’in kurguları gibi çok katmanlı ve Doris Lessing’in bilimkurgu romanları gibi heyecan verici. Modern kapitalizmin kaybettirdiği yaratıcılığa dikkat çeken kitap içinizdeki isyancıyı uyandırabilir.”

Modern kapitalizmin kaybettirdiği yaratıcılığa dikkat çeken kitap içinizdeki isyancıyı uyandırabilir.”
Conor Kostick (Avatar Tarihi serisinin yazarı)

“Yakın zamanda okuyup (hatta su gibi içip) bitirdiğim, leziz bir kitap.”
Kanat Atkaya – Hürriyet

“Kendi kuşağının en iyi yazarları arasında olduğunu bir kez de ‘Varolmayanlar’la gösteriyor Doğu Yücel. Gerçekliğin sınırlarını zorladığı, kimine fantastik gelebilecek hikayesiyle aslında tam da gerçekliği anlatıyor çünkü.”
Hasan Cömert (NTVMSNBC)

“Varolmayanlar, Türk edebiyatında nadiren rastlayabileceğimiz bir içeriğe sahip olmasının yanında, bu içeriği son derece politik bir eleştiriyle de zenginleştiren hem gerçekçi hem de doğaüstü bir roman… Varolmayanlar’ı okumak için fazlasıyla sebebimiz var, fakat okumamak için sebebimiz yok gibi.”
Yankı Enki (Remzi Kitabevi Kitap Eki)

“Varolmayanlar son dönemde hayal gücünün değeri üzerine yazılmış en güçlü kitap”
Barış Müstecaplıoğlu (Cumhuriyet Kitap – Yazar)

“Doğu Yücel’in zengin çağrışımlarla anlattığı olayları okudukça hem gülüyor hem de ileriki sayfalarda ne olacağı merakıyla devam ediyorsunuz. Acaba gerçekte kim Varolmayan? Bütün benliğini kurumsal dünyaya adayanlar mı, sonsuz hayal gücüne sahip olanlar mı? Cevabı Varolmayanlar’da…”
Çağlayan Çevik (Hürriyet) 

“… insana varolmayanlardan biri olduğunu hatırlatıyor, bir şölen bu kitap.”
Sevinç Erbulak (Oyuncu, yazar)

“Doğu Yücel’in Varolmayanlar’ını çok sevdim… Ama arkadaşlığımız çok kısa sürdü çünkü bir çırpıda okundu…”
Şebnem Bozoklu (Oyuncu)

“Doğu Yücel’in sinematografik anlatımı sayesinde kitabı okurken aslında siz de kitabın içinde yer alıyorsunuz, hayaller kuruyorsunuz.”
Ali Mert Alan (Radikal Kitap)

“Varolmayanlar, bildiğin başyapıt. Doğu Yücel’i ayakta alkışlıyorum.”
Gülş Ç (Blog yazarı) (Başucumda Kitap)

“Doğu Yücel yeni çıkan romanı Varolmayanlar’da sinematografik bir heyecan, büyüleyici bir atmosfer yaratmış.”
Alpay Erdem (Uykusuz)

Kitaptan bir örnek: Açılış ve 1.bölümün başlangıcı >>